تبلیغات
بارسا - شک نکنید بارسا بهترین تیم تاریخ است

شک نکنید بارسا بهترین تیم تاریخ است []

گواردیولا؛ 1000 روز پر افتخار با بارسا

 


پپ گواردیولا که در تیم رویایی یوهان کرویف در دهه 1990 یکی از مهره های اصلی بود، با حضور 1000 روزه اش بر روی نیمکت بارسلونا، تیم رویایی 2 را رونمایی کرده است.  

 

    گواردیولا تیمی را تحویل گرفت که دو سال پیاپی در فتح جام ناکام می ماند. مربی تیم دوم بارسلونا جایگزین فرانک رایکارد شد، تغییری که همگان حتی یوهان کرویف را شوکه کرد.
کرویف در آن زمان گفت که سپردن تیمی مثل بارسلونا به یک مربی جوان و بی تجربه اشتباهی بزرگ است و آبی و اناری ها آینده درخشانی با او نخواهند داشت. اما گواردیولا کاری کرد که مربی سابق اش به اشتباه خود اعتراف کند.
پپ با بازیکنانش دوستی صمیمی است. به حریفانش احترام می گذارد؛ چه زمانی که مثل اغلب اوقات می برد و چه آن زمانی که می بازد. در کنار زمین حضوری موثر دارد و البته خوش تیپ است.
گواردیولا به فوتبالدوستان فرصت لذت واقعی از تماشای یک فوتبال ناب را ارائه داد. برای نسلی که نتواسته است توتال فوتبال هلند در دهه 1970، جوکوبونیتوی برزیل در دهه 1980 و یا حتی تیم رویایی بارسلونا در دهه 1990 را تماشا کند، بارسای پپ در هزاره سوم تجربه درخشانی است.این نسل نیز می تواند سالها بعد برای فرزندان خود از بازیهای تیم گواردیولا سخن بگوید.
*** هشت جام در دو سال
گواردیولا کار با بارسلونا را با یک شکست آغاز کرد؛ دو بر یک برابر نومانسیا. این شکست باعث شد بسیاری به این نتیجه برسند که پیش بینی درستی درباره عدم شایستگی گواردیولا انجام داده اند اما پیروزی های بارسلونا از بازی دوم شروع شد.
بارسلونا در اولین فصل حضور پپ روی نیمکت، تمام جامهای ممکن را تصاحب کرد. کسب 6 جام در یک فصل برای کسی که اولین تجربه مربیگری خود را پشت سر می گذاشت نتیجه درخشانی بود. در لالیگا پس از دو سال قهرمانی به بارسلونا رسید و با پیروزی دو بر صفر بر منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا پس از سه سال.
قهرمانی در کوپا دل ری، سوپر جام اسپانیا و اروپا و جام باشگاه های جهان چهار قهرمانی پیاپی بعدی بارسلونای رویایی پپ بود.
در فصل 2009/2010 فوتبالدوستان چشم انتظار این بودند که آیا بارسلونا بازهم می تواند این نتایج درخشان را تکرار کند یا نه. بارسلونا در لالیگا بازهم مثل سال قبل با قدرت ظاهر شد و با اقتدار به قهرمانی رسید. کسب 99 امتیاز در یک فصل یک رکورد تازه درامتیازآوری این مسابقات بود که بارسا به آن دست یافت.
در کوپا دل ری شاگردان گواردیولا با شکست برابر سویا از دور رقابتها کنار رفتند اما ناکامی بزرگ این تیم در لیگ قهرمانان اروپا بود. در نیمه نهایی و در روزی که قرار بود به مصاف اینترمیلانی بروند که توسط خوزه مورینیو هدایت می شد، فوران آتشفشانی در ایسلند پروازهای اروپا را لغو کرده بود تا آنها مجبور شوند فاصله هزار کیلومتری بارسلون تا میلان را با اتوبوس طی کنند.
سفر طولانی با اتوبوس، بازیکنان بارسلونا را به شدت خسته کرد و آنها نتوانستند کارایی همیشگی خود را نشان بدهند. در این مسابقه اگرچه ابتدا بارسلونا با گل پدرو از حریف پیش افتاد اما بازی در نهایت با نتیجه سه بر یک به سود میزبان به پایان رسید.
در مسابقه برگشت، تیم مورینیو با ارائه یک بازی کاملا تدافعی راه را بر روی حملات بازیکنان بارسلونا بستند و تنها جرارد پیکه یک بار توانست از این سد محکم بگذرد و به گل برسد. بارسلونا در مجموع سه بر دو شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند.
پیروزی بر سویا در سوپرجام اسپانیا بازگشت دوباره بارسلونا به فتح جام بود. این هشتمین جام گواردیولا در تنها دو سال حضورش بر روی نیمکت آبی واناری ها بود.
امسال نیز بارسلونا در لالیگا تا پایان هفته بیست و هشتم با 77 امتیاز و با فاصله هفت امتیازی، بالاتر از رئال مادرید قرار دارد. در کوپا دل ری به فینال رسیده است که در آنجا نیز باید به مصاف رئالی ها برود و در لیگ قهرمانان اروپا هم با گذشتن از سد آرسنال به یک چهارم نهایی راه یافت.
*** تیم رویایی
به عقیده بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان فوتبال، بارسلونا بهترین تیم حال حاضر فوتبال جهان و حتی به نظر عده ای بهترین تیم تاریخ فوتبال است. اما آنچه این تیم را بهترین کرده است نه فقط قهرمانی های متعدد بلکه فوتبال تهاجمی و زیبای این تیم است که هر بیننده ای را بر سر جای خود میخکوب می کند.
گواردیولا در مدت دو سال نیم حضور در بارسلونا، در 167 مسابقه این تیم را هدایت کرده که در 122 بازی به برتری دست یافته است؛ 73/5 درصد مسابقات. 30 مساوی و 15 شکست هم در مجموع بازی های بارسلونا با هدایت گواردیولا به ثبت رسیده است.
این آمار در لالیگا بسیار بهتر است. در 104 مسابقه لالیگایی 82 پیروزی به دست آمده است؛ یعنی 80 درصد. 15 بازی این تیم نیز مساوی شده است و تنها در 7 مسابقه شکست خورده اند. این یعنی جمع آوری 84/1 درصد امتیازات.
بارسلونا در این 167 مسابقه 420 گل نیز وارد دروازه حریفان کرده اند که به طور میانگین می شود 2/5 گل در هر بازی.
*** فاتح همیشگی ال کلاسیکو
برای هواداران تیمهای رئال مادرید و بارسلونا علاوه بر کسب قهرمانی، پیروزی بر رقیب دیرینه در حساس ترین مسابقه فوتبال باشگاهی جهان نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
بارسلونا در آخرین فصل حضور فرانک رایکارد بر روی نیمکت خود، در دو مسابقه رفت و برگشت ال کلاسیکو با نتایج یک بر صفر و چهار بر یک شکست خورد تا کاتالان ها فصل بسیار تلخی را تجربه کنند.
اما حضور گواردیولا، کار در ال کلاسیکو را کاملا یک طرفه کرده است. او در اولین تجربه مربیگری اش در این مسابقه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با نتیجه 6 بر 2 به پیروزی رسید تا هواداران آبی و اناری ها خاطره تلخ فصل قبل را به فراموشی بسپارند.
بارسلونا در سه ال کلاسیکو بعدی نیز به پیروزی رسید تا اینکه در بازی دور رفت این فصل لالیگا، تیم تحت هدایت خوزه مورینیو در حالی که با اختلاف دو امتیاز بالاتر از بارسا در صدر جدول بود به نیوکمپ آمد. در این مسابقه بود که بارسلونا با ارائه یکی از بهترین بازیهای خود با نتیجه پنج بر صفر کهکشانی ها را در هم کوبید تا قدرت واقعی خود را به رخ تمام تیمهای فوتبال جهان بکشد.
*** گواردیولا برای همیشه؛‌ آروزی هواداران
قرارداد پپ گواردیولا با بارسلونا تا ژوئن 2012 تمدید شده است. در صورتی که او تا این تاریخ در این سمت بماند چهارمین مربی تاریخ این تیم است که چهار سال در این سمت حضور داشته است.
اما از هم اکنون سخن از حضور گواردیولا برای مدتی طولانی در بارسلونا گفته می شود؛ مانند آنچه برای سر آلکس فرگوسن در منچستریونایتد اتفاق افتاد. این می تواند خبر بسیار بدی برای تمام تیمهای اسپانیایی و اروپایی و هواداران آنها باشد زیرا به نظر نمی رسد که گواردیولا قصدی برای دست برداشتن از قهرمانی داشته باشد.نوشته شده توسط مجید در سه شنبه 24 اسفند 1389 و ساعت 10:57 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

تحقیر آقای خاص با جادوی مسی در برنابئو

شک نکنید بارسا بهترین تیم تاریخ است

اینجاست که فوتبال معنای بارسلونا می دهد

رئالی ها به گوش باشند

رئال مادرید 0 بارسلونا 2

مسی فراتر از یك فوتبالیست

همه جا می نویسند

بهترین در تاریخ

یادداشت ویژه:پپ؛ از اینجا كجا برود؟

بارسا در تاریخ یكه تاز شد

شکست تلخ در نیوکمپ

برنامه بازیهای بارسلونا

همه می خواهند بارسا را از پا درآورند

ضد فوتبال،تنها راه مقابله با بارسلونا

ژاوی:ما قدرتمند تریم


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان

مجید(51)

موضوعات

(3)

آرشیو

  اردیبهشت 1390 (1)
  اسفند 1389 (1)
  آذر 1389 (1)
  اردیبهشت 1389 (1)
  فروردین 1389 (2)
  اسفند 1388 (1)
  بهمن 1388 (2)
  دی 1388 (2)
  آبان 1388 (1)
  مهر 1388 (2)
  شهریور 1388 (4)
  مرداد 1388 (6)
  تیر 1388 (1)
  خرداد 1388 (7)
  اردیبهشت 1388 (8)
  فروردین 1388 (5)
  اسفند 1387 (2)
  بهمن 1387 (2)
  آبان 1387 (1)
  مرداد 1387 (3)


لینکستان

مرجع دانلود کتاب های آموزشی

هواداران پرسپولیس و بارسلونا

چلسی بهترین تیم دنیا

پایگاه خبری بارسلونا

آنتی مادرید

وب هواداران بارسا در ایران

فوتبال یعنی بارسلونا

๑۩۞۩๑ بزرگترین وب هکر ایران ๑۩۞۩๑

ارتش کاتالونیا

مرد عنکبوتی

دانلود های قشنگ


لینکدونی

آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


 با تشکر از...

طراح قالب

All Powered By :
MihanBlog.com

barca-persepolis.Mihanblog.com.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران :.