تبلیغات
بارسا - تفاوت بارسا و رئال چیست؟

تفاوت بارسا و رئال چیست؟ []

حتی در فوتبال هم تفاوت در فلسفه و تفاوت در دیدگاه، کیفیات متنوع اتفاقات را رقم می زند.
مثلاً فردای شبی که مراسم 85 هزار نفری معارفه کریس رونالدو (گران قیمت ترین بازیکن جهان) برگزار شد، سایت بارسلونا اتفاقی یا تعمدی روی موضوعی خاص دست گذاشت و در عمق مطلب تفاوت فلسفه، تفاوت رفتار و... را فریاد زد؛ «ما» مربی سازترین باشگاه اروپا هستیم. سه کاپیتان سابق «ما» (گواردیولا، لوئیس انریکه و سرجی بارخوان) خیلی زودتر از حد تصور در اندازه نام خود و تیم شان مربیان بزرگی شدند.

گویا تقدیر حکم کرده بارسلونا و رئال مادرید علاوه بر ماهیت در سایر فاکتورهای جزیی نیز 180 درجه با یکدیگر متفاوت باشند. بارسا بازیکن ساز تلقی می شود و رئال مادرید حاضری خور بالفطره. بحث حاضری خوری و بازیکن سازی موضوعی است که از همان فلسفه دو تیم نشات می گیرد.

رئال مادرید به هر نحو ممکن باید دیده شود و درست به همین دلیل امکان دارد رئیسش روزی از خواب برخاسته و به دلیل «عدم برخوردار بودن از چهره فتوژنتیک» موفق ترین مربی سالیان اخیر خود را اخراج کند. آنجا مدرسه فوتبال فقط در خدمت آباد کردن سایر تیم هاست. وقتی پای نمایش وسط کشیده می شود، رئال مادرید می تواند به 10 ، 12 بازیکن آکادمی فعال خود که اکنون در سایر باشگاه ها گل می زنند، اشاره کند. به هر حال با امثال ادوین کنگو و خاویر پورتیلو نمی توان «برند» پرافتخارترین باشگاه دنیا را به رخ کشید.

در این باره فلورنتینو پرز حجت را تمام کرد؛ «گرفتاری های مالی؟ زمینی ها به این درد دچارند و ما چون کهکشانی هستیم چنین مشکلی نداریم.»رئال مادرید در سطح و بارسلونا در عمق شعار می دهند. روی لوگوی کاتالان ها عبارتی با مضمون «فراتر از یک باشگاه» به چشم می خورد. دارودسته گواردیولا خود را تافته جدابافته می دانند و گویی حتی همگرایی مستتر در صفت «باشگاه» را در تضاد با اهداف جمعی خود می بینند. بارسلونا اما در عین اینکه به سنت کاتالونیا ارج نهاده، همواره در جذب بازیکنان خارجی فعال بوده است.مثل این می ماند که شما قسمتی از سقف محیط ایزوله خود را سوراخ کنید و منتظر هدیه یی از آسمان باشید. این تضاد عجیب بین نمایش های همگرایانه یی مانند انتخاب اسپانسری به نام یونیسف برای اولین تبلیغ روی پیراهن و اظهارات تحریک آمیز لاپورتا مبنی بر لزوم جدایی کاتالونیا از اسپانیا، معجونی به نام بارسا را ساخته است. در سوی مقابل تکلیف رئال مادرید با خودش روشن به نظر می رسد. فلورنتینو پرز تهدید کرده چنانچه یوفا برای بازیکنان جدید این تیم قوانین دست و پاگیری تدوین کند، لیگ قهرمانان را ترک می کند و خود موسس رقابتی موسوم به «سوپرلیگ» می شود. نگاه از موضع بالا ظاهراً میراث برجای مانده از فلسفه سیاسی ژنرال فرانکو و تمام راست های دنیا است. در برنابئو هوادار در خدمت اهداف باشگاه خواهد بود. همگرایی هم فقط به وقت مراسم معارفه و جشن ها رعایت می شود. لوئیس انریکه به عنوان جانشین گواردیولا در تیم B بارسلونا سال گذشته تیمش را تا آستانه حضور در پلی آف دسته سوم اسپانیا پیش برد و حالا قرار شده سرجی بارخوان به عنوان ضلع سوم مثلث کاپیتان های اخیر بارسلونا زیر نظر او یا پپ مربیگری را شروع کند. تفکر انتزاعی حاکم بر بارسلونا ذهنیت گرایی را مقدم بر عمل گرایی می داند. اگر دیدید آبی اناری پوشان سال گذشته تا آن حد زیبا و البته افسارگسیخته ظاهر شدند، باید بدانید در واقع ذهنیت گرایی باعث شده بود بازیکنان تیم قهرمان اروپا قبل از تصاحب توپ تئوری حمله را به وجود بیاورند. آنها چون فقط می خواستند به همان ذهنیت خاص صورت عینی ببخشند، عملاً از ایجاد تنوع بازمی ماندند. دفاع کاتالان ها ضعیف بود و جوخه پپ فقط یک راه را برمی گزید. چرا؟ چون ذهنیت گرایی بیش از حد اجازه نمی داد واقعیات در جریان حملات شکل بگیرد. البته همین عامل اکنون باعث شده مربیان بی تجربه یی مانند افراد مورد اشاره به لطف تجربه فضایی متفاوت از اتمسفر سایر باشگاه ها در همان روزهای اول مربیگری موفقیت های جالب توجهی به دست بیاورند. در سوی مقابل رئال مادرید چون از فوتبال، فوتبال (شامل گل، ستاره و نه زیبایی) می خواهد برای خودش درگیری ذهنی نمی سازد، تنوع دارد و هر چقدر هم بد ببازد، باز هم هوادارانش را به اندازه یک شانه بالا انداختن و اظهار جمله «خب، فوتبال همین است» وادار به عکس العمل می سازد.


نوشته شده توسط مجید در جمعه 19 تیر 1388 و ساعت 10:56 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

تحقیر آقای خاص با جادوی مسی در برنابئو

شک نکنید بارسا بهترین تیم تاریخ است

اینجاست که فوتبال معنای بارسلونا می دهد

رئالی ها به گوش باشند

رئال مادرید 0 بارسلونا 2

مسی فراتر از یك فوتبالیست

همه جا می نویسند

بهترین در تاریخ

یادداشت ویژه:پپ؛ از اینجا كجا برود؟

بارسا در تاریخ یكه تاز شد

شکست تلخ در نیوکمپ

برنامه بازیهای بارسلونا

همه می خواهند بارسا را از پا درآورند

ضد فوتبال،تنها راه مقابله با بارسلونا

ژاوی:ما قدرتمند تریم


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان

مجید(51)

موضوعات

(3)

آرشیو

  اردیبهشت 1390 (1)
  اسفند 1389 (1)
  آذر 1389 (1)
  اردیبهشت 1389 (1)
  فروردین 1389 (2)
  اسفند 1388 (1)
  بهمن 1388 (2)
  دی 1388 (2)
  آبان 1388 (1)
  مهر 1388 (2)
  شهریور 1388 (4)
  مرداد 1388 (6)
  تیر 1388 (1)
  خرداد 1388 (7)
  اردیبهشت 1388 (8)
  فروردین 1388 (5)
  اسفند 1387 (2)
  بهمن 1387 (2)
  آبان 1387 (1)
  مرداد 1387 (3)


لینکستان

مرجع دانلود کتاب های آموزشی

هواداران پرسپولیس و بارسلونا

چلسی بهترین تیم دنیا

پایگاه خبری بارسلونا

آنتی مادرید

وب هواداران بارسا در ایران

فوتبال یعنی بارسلونا

๑۩۞۩๑ بزرگترین وب هکر ایران ๑۩۞۩๑

ارتش کاتالونیا

مرد عنکبوتی

دانلود های قشنگ


لینکدونی

آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


 با تشکر از...

طراح قالب

All Powered By :
MihanBlog.com

barca-persepolis.Mihanblog.com.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران :.